Tydzień Bibliotek 2019 w Gminnej Bibliotece Publicznej

Co roku w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek-program promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślenie roli czytania i biblioteki, zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło tegorocznego święta brzmi ”#biblioteka”- za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, imprezy, konkursy, kursy czyli to wszystko, co obecnie dzieje się w bibliotekach. W wydarzeniach przygotowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną znalazło się miejsce nie tylko na książkę, ale też na kolejne spotkanie „Najaktywniejszy czytelnik biblioteki”, najwierniejsi czytelnicy otrzymali pamiątkowe ozdobne książki, które zostały wykonane własnoręcznie przez bibliotekarki, spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci klasy II Szkoły Podstawowej z wychowawczynią Agnieszką Rogowską wzięły udział w „Warsztatach rękodzieła”, które poprowadziła na naszą prośbę pani Grażyna Kusiak.” Cała Polska czyta dzieciom” to kolejne spotkanie w czasie święta bibliotek, w którym udział wzięły dzieci z Przedszkola Gminnego z wychowawczynią panią Małgorzatą Krupińską, ponieważ w maju swoje święto obchodzą strażacy więc o przeczytanie książki pt „Jak Wojtek został strażakiem” poproszony został Prezes Rejowieckiej Ochotniczej Straży Pożarnej pan Adam Pastuszak. Na zakończenie tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Wólki Rejowieckiej zorganizowałyśmy „Warsztaty Kulinarne” dla naszych czytelniczek, które były ciekawe nowych pomysłów i przepisów kulinarnych ,które będą mogły wypróbować je we własnych domach, na koniec spotkania najprzyjemniejszy moment –degustacja, panie były bardzo zadowolone i my również. Wśród dodatkowych atrakcji znalazł się także ” Kiermasz książek używanych”, który też cieszył się zainteresowaniem wśród naszych czytelników.

Co słychać w bibliotece?

Oprócz podstawowych zadań, jakie spełnia biblioteka (gromadzenie, opracowanie i udostępnianie księgozbioru, czasopism i materiałów multimedialnych) wykonujemy wiele zadań mających na celu udział w podniesieniu kulturalnego i edukacyjnego poziomu społeczeństwa. Poprzez działalność staramy się trafić do różnych grup społecznych. Biblioteka jest miejscem, do którego trafiają zarówno dzieci jak i młodzież, dorośli i osoby starsze. Każda z tych grup wymaga indywidualnego podejścia, tak by trafnie zrozumieć potrzeby i zainteresowania, którymi się kierują. Dlatego zachęcamy poprzez różne działania do uczestnictwa w życiu kulturalnym biblioteki. Staramy się głównie o podnoszenie czytelnictwa poprzez zakup nowości książkowych. To jest bardzo istotny czynnik właściwie decydujący o charakterze placówki i najważniejsze zadanie ustawowe oraz statutowe każdej biblioteki należącej do sieci bibliotek w Polsce. Historia naszej placówki obfituje w różne ciekawe imprezy i wydarzenia jakie mają miejsce w bibliotece. Prezentujemy u siebie różne wystawy okolicznościowe, organizujemy konkursy, zajęcia plastyczne, lekcje biblioteczne, spotkania z cyklu "Cała Polska Czyta Dzieciom", warsztaty literackie, kiermasz książek używanych, organizujemy spotkania z czytelnikami dorosłymi ("Najaktywniejszy czytelnik roku"), jak i również z czytelnikami młodszymi. Szczególnie uroczyście obchodzimy "Tydzień Bibliotek", z tej okazji odbywają sie różne zajęcia i spotkania. Współpracujemy ze Szkołą Podstawową i biblioteką szkolną. W dobie rozwoju informatyki wychodzimy naprzeciw potrzebom ludzi starszych. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych organizujemu kurs komputerowy 50+. Spotykamy się z wyrazami uznania ze strony czytelników za bardzo trafny dobór księgozbioru, za co dziękujemu i zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów i śledzenia wszystkich wydarzeń na stronie internetowej biblioteki (www.rejowiec.naszabiblioteka.com). Zapraszamy i zachęcamy również do obejrzenia pięknej kroniki biblioteki jako udokumentowania naszej działalności, którą prowadzimy od wielu lat.

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek   8.00-16.00

Wtorek            8.00-17.00
Środa             8.00- 16.00
Czwartek        8.00-16.00
Piątek             8.00- 16.00

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.